Okruh 1 - Horská pro sportovce

Rýzmburk - Vysokov - Dobrošov 2 - Nový Hrádek 3 - Peklo 4 - Nové Město 5 - Česká Skalice 6- Ratibořice - Rýzmburk

Popis trasy: Trasa vede přírodou do Vysokova, dále okolo Náchoda vystoupáte na Dobrošov. Po hřebeni s krásnými výhledy do krajiny se dostanete do Nového Hrádku, odkud to již bude po rovině nebo z kopce. Pekelským údolím dojedete do Pekla a dále podél Metuje do Nového Města. Po hrázi nádrže Rozkoš dojedete do České Skalice a okolo Ratibořického zámku dojedete zpět na Rýzmburk.

Pokud se necítíte na velké kopce, tak můžete v obci Bražec jet po proudu řeky Metuje až do Pekla 4, kde počkáte na sportovce tak 2,5 hodiny

Celkem: 5 hodin bez občerstvení na cestě

A

Okruh 2 - Jednoduchá

Rýzmburk - Havlovice - Červený Kostelec - Řešetova Lhota - Studnice - Česká Skalice - Ratibořice - Rýzmburk

Popis trasy: Trasa vede nejkrásnějšími místy Babiččina údolí. Začnete v Ratibořicích, odkud se vydáte Babiččiným údolím do Havlovic a pak do podhorského městečka Červený Kostele, odtud Vás značky cyklotrasy zavedou do obce Řešetova Lhota a pak do Studnice, kde narazíte na vyhlášenou hospůdku U Studny. Dále směrem na Českou Skalici a po cyklistickém značení zpět do Ratibořic. K nejkrásnějším zajímavostem na trase patří ratibořický zámek, Babiččino údolí se Starým bělidlem, mlýnem a mandlem nebo Viktorčin Splav. 

Celkem: 2 hodiny a 25 minut

Mapa

 

Okruh 3 - Po stopách bojů války

 

Rýzmburk - Slatinský mlýn - Červená Hora - Všeliby - Řešetova Lhota - Vysokov - Václavice - Šonov - Provodov - Kleny - Dubno - Zlíč - Ratibořice - Rýzmburk - Žernov - Třtice - Rýzmburk

 

Popis trasy: Na trase se seznámíte se všemi důležitými památkami v regionu Babiččina údolí – zámekStaré Bělidlomlýn, mandl, Viktorčina splav a další. Poté odbočíte směrem na Slatinský Mlýn a projedete údolím až do obce Červená Hora, odtud přes obce Všeliby, Řešetova Lhota, Vysokov a Václavice a přes obce Šonov, Provodov, Kleny, Dubno a Zlíč zpět do Ratibořic a na Rýzmburk a odtud do obcí Žernov a Třtice. Všechny odbočky jsou na trase dobře vyznačeny a jsou zde též informační tabule k jednotlivým památkám. Seznámíte se s údálostmi bojů v roce 1866, které postihly krajinu Babiččina údolí. Ke krásným památníkům patří socha lva v lese Dubno, který připomíná osmdesát padlých vojáků. V obci Třtice je výtečný pramen minerální vody.

 

Celkem: 1 hodina a 45 minut jízdy (bez zastávek), pro středně zdatné cyklisty.

 

Mapa

Po stopách válek